
Madonas novada Ļaudonas pagasta “Jaunancīšos”, savas dzimtas īpašumā esošajā klētiņā jaunais uzņēmējs Andis Apsītis pats savām rokām darina laminētus koka lokus. Latvijā loku darināšana ir uzskatāma par salīdzinoši ekskluzīvu nišu, jo Andis ir viens no trim plašāk zināmajiem koka loku darinātājiem Latvijā. Ar profesionālu loku izgatavošanu Andis nodarbojas kopš 2014. gada, tomēr interese par to viņam radusies jau bērnībā, kad, spēlējoties darinājis pirmos lokus no lazdas koka. Šobrīd Andis mēnesī izgatavo vidēji 10 lokus, kas ir salīdzinoši liels apjoms, ņemot vērā, ka viņš strādā viens.
Andim vienmēr ir bijusi vēlēšanās pārvērst hobiju par savu pamatnodarbošanos, lai varētu, tā teikt, strādāt pats sev. Sākotnēji trūkušas idejas, kādā jomā attīstīt savu biznesu, tāpēc riskējis un uzdrošinājies pārvērst bērnības aizraušanos nopietnā nodarbē, dibinot IK “Baltic Bows”. Andis uzskata, ka viņa starts ir bijis ļoti veiksmīgs, pateicoties biznesa ideju konkursam “Madona var labāk” un Valsts lauku tīkla organizētajam jauniešu uzņēmējdarbības konkursam “Laukiem būt”, kas devuši viņam atspēriena kapitālu. Ņemot vērā, ka Latvijas tirgus ir ļoti niecīgs, jau sākotnēji IK “Baltic Bows” pieteica sevi starptautiskajā tirgū, piedāvājot gan standartizētus koka lokus, gan arī izgatavojot tos pēc individuāliem pasūtījumiem.
Visu savu darbības laiku “Baltic Bows” ir nemitīgi attīstījies. Laiku pa laikam tiek iegādātas jaunas iekārtas, kas palīdz uzlabot ražošanas procesu. Šobrīd galvenokārt tiek izgatavoti loki, kuru plecus veido bambuss savienojumā ar stikla šķiedru, kas nodrošina loku elastību. Savukārt vidusdaļā lokiem tiek izmantoti dažādi eksotiski, krāsaini koki, kas ir būtisks dizaina uzlabojums. Un arī šobrīd Andis saredz vēl daudz attīstības iespēju, kā pilnveidot ražošanas procesu, lai radītu vēl kvalitatīvāku produktu.
IK Baltic Bows Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam pasākuma ‘’Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstības stratēģija)’’ apakšpasākuma ‘’Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju’’ līdzfinansētā projekta Nr.16-05-AL23-A019.2101-000002 ietvaros ir iegādājies un uzstādījis pamatlīdzekļus – ražošanas iekārtas par 6157,48 EUR, no kuriem 3694,49 EUR sastāda publiskais finansējums.
Vairāk informācijas par Eiropas lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē